ב"ה
English Hebrew
משלוחים חינם ברכישה מעל 3,000₪ באתר
תעודה גמולוגית בינלאומית מעל 3,500₪


היסטוריית היהלומיםהמילה באה מיוונית עתיקה ἀδάμας - adámas "בלתי ניתנת לערעור". האגדה מספרת כי יהלומים כורים במשך 5,000 שנה בהודו. מבחינה היסטורית, היהלומים הראשונים נכרו לפני 3000 שנה בהודו, שם הם נמצאו רק במאגרי סחף כמו פנאר, גודווארה, מהאנדדי או קרישנה באזור המיתולוגי של גולקונדה, המרכז העיקרי לסחר ביהלומים במהלך מאות שנים.

הוא מיוצג כ"פרי הכוכבים "או שמקורו במקורות קדושים, ולכן הוא מעטר חפצים דתיים. טקסטים בודהיסטים חושפים את כל הסמליות שלו: יהלום סוטרה (עבורו היהלום, כמו האמת, נצחי), טקסטים של וג'רייאנה. זהו גם מושא לפולחן ההינדי, המייצג באופן סמלי את הוואג'רות, והוא חלק מהמיסטיקה של הג'ייניזם והלמאיזם הטיבטי.

הדרווידיאנים מאמינים כי יהלומים צומחים באדמה כמו ירקות, ולכן הם משתמשים בעץ החרוב ששעועיתו משמשת כסטנדרט המוני לשקילת יהלומים, דבר שנוהג במקור לקרט.

רק במאה ה -14 חיתוך האבן החל להעניק לה את המראה המסנוור הידוע כיום.

מהמאה ה -15 עד המאה ה -17, אנו מתרגלים חיתוך בנקודה (ליטוש נקודת האוקטהטרון) ובטבלה (ליטוש של פני הגביש באבקת היהלום). ציורי הדיוקן של אז מראים יהלום שחור מכיוון שטכניקות אלה אינן יעילות. במאה ה -17 הופיעה החיתוך ה"מבריק ", החיתוך הידוע ביותר, זה שמדגיש בצורה הטובה ביותר את יופיו של היהלום ולכן הוא הנפוץ ביותר. טכניקה משוכללת זו מאפשרת להפוך את האבנים המחוספסות לתכשיטי אור אמיתיים, על ידי חשיפת 58 היבטים (57 אם לא ניקח בחשבון את הצווארון): 33 על הכתר ו 24 על ראש הצילינדר, רגילים ובגדלים מוגדרים. . בדיוק, על פני היהלום.